Anioł, Anioły, Reiki, Uzdrawianie, Egzorcyzmy, Zbigniew Ulatowski, Zbyszek Ulatowski, Barbara Mikołajuk, Basia Mikołajuk, Leszek Żądło, Leszek Zadlo, Moc Anioła, Artykuły, Ogłoszenia, Regresing

2007-02-13 Zbigniew Ulatowski
UZDRAWIANIE ZA POMOCĄ MASAŻU

Podczas 36-letniej praktyki masażu ciała fizycznego zdobywałem doświadczenia praktyczne i teoretyczne. Pogłębiałem kwalifikacje i wiedzę na temat naturalnego uzdrawiania. Obecnie łączę terapie energetyczne jako energo- i bioenergoterapeuta. Pomagam też za pomocą starych, sprawdzonych metod: masażu, akupresury, receptorologii, chiropraktyki (kręgarstwa). Jako terapeuta, masażysta, akupreser i receptorolog, w uzdrawianiu stosuję różne metody naturalne i niosę pomoc schorowanym osobom. W trakcie zbiegów uzdrawiających zalecam swoim klientom  stosowanie w domu kąpieli aromatycznych, również inhalacji aromatycznych. Wykonuję też zabiegi świecowania uszu metodą Indian Hopi i konchowanie uszu metodą europejską oraz terapie naświetlania kolorami - chromoterapię. Nowością na rynku Europejskim jest masaż TAO SHU SIDE dzięki czemu możemy uzdrawiać fantomowo. Te wszystkie metody są mi potrzebne, by moja pomoc mogła być skuteczna. 
 
Pragnę podzielić się swoimi doświadczeniami, aby każdemu było łatwiej nieść pomoc chorym i zdrowym, uzdrawiając ich i zapobiegając wielu chorobom. 
W zależności od schorzeń, które znajdują się w ciele fizycznym danego człowieka, można bezpiecznie stosować naturalne uzdrawianie, bez żadnych leków farmaceutycznych.
Do pomocy naturoterapii odwoływano się odkąd człowiek zdał sobie sprawę, że jest w stanie pomóc drugiemu człowiekowi. Rzekomy postęp medycyny, jaki nastąpił w ostatnim wieku, zrezygnował z metod maturalnego uzdrawiania, poszedł na łatwiznę, a korzysta z leków sztucznych, niebezpiecznych dla organizmu człowieka.
Żyjemy w czasach i w środowisku zagrożonym toksycznie, w ciągłym stresie, chaosie zapominając o sobie i swoim organizmie. Płacimy za coś, co nam chwilowo pomaga, ale nie- uzdrowiony problem wraca powiększając ból i stres.  Z czasem coraz trudniej jest usunąć przyczynę.
W zasadzie człowiek myśli o sobie, gdy coś mu dolega lub wówczas, gdy medycyna konwencjonalna wobec jego choroby jest nieskuteczna. Zazwyczaj nikt nie zwraca uwagi na swe ciało i zdrowie, gdy nic się nie dzieje. Przeważnie nikt nie próbuje zapobiec dolegliwościom, które ujawniają się przy pierwszych impulsach zmian fizycznych w jego stanie zdrowia.
Medycyna naturalna odgrywa i zawsze odgrywała w życiu człowieka ogromną rolę. Jednak dziś jedyną metodą naturalnego uzdrawiania bez udziału toksycznych leków farmaceutycznych, tolerowaną i zalecaną przez lekarzy, jest masaż.
Masaż jest to całość, w ogólnym pojęciu tej nazwy. Dzieli się na poszczególne czynności terapeutyczne odpowiedzialne za poszczególne schorzenia ciała:
     1. masaż leczniczy całego ciała, który dzieli się na relaksacyjny, sportowy, rozluźniający i fizyczno - energetyczny (np. mauri), Masaże te w zależności od stanu zdrowia klienta mogą być wykonane uciski głębokie lub delikatne,
     2. masaż aromaterapeutyczny
     3. masaż i ustawianie kręgosłupa - chiropratyka
     4. masaż receptorów głowy, twarzy, całego ciała,
     5. masaż stóp i dłoni - akupresura
     6. biomasaż.
     7. masaż energetyczny TAO  SHU SHIDE
 
Masaż całego ciała
Umiejętnie łącząc podczas masażu elementy różnych metod, bezpiecznie i naturalnie usuwamy wszystkie skurcze, blokady, zaburzenia mięśniowe i energetyczne. To powoduje ujędrnienie, odprężenie, udrożnienie energetyczne nie tylko mięśni, ale także całego ciała. Nie- ważne, jaki styl masażu stosujemy. Czy to jest klasyczny, tybetański, czy mauri. Wszystkie masaże (włączając w to erotyczny) są lecznicze. Na pewno żaden masaż nie może zaszkodzić, na pewno odpręży, zregeneruje ciało, uelastyczni je i przyczyni się do poprawy samopoczucia i zdrowia. Kobiety szczególnie interesuje użycie masażu do odchudzania, a także ujędrniania pośladków i piersi. Tu metoda jest dość skuteczna.
Masaż wykonuje się w zależności od wieku, zdrowia i samopoczucia. Do masażysty powinni zgłaszać się nie tylko chorzy, ale i zdrowi. Dzięki masażowi zdrowej osoby można zabezpieczyć jej organizm przed rozwijaniem się chorób, które są na etapie uśpienia. Podczas stosowania masażu u osoby z zaawansowaną chorobą leczenie jest długotrwałe i mozolne, lecz skuteczne. Metody masażu oraz wszystkie znane chwyty i style można łączyć ze sobą, co daje pozytywne rezultaty.
 
Chiroprktyka
To umiejętne i bezpieczne manipulowanie kręgosłupem. Polega na naciskaniu kciukami i roztasowywaniu bloków napięć lub nastawianiu przesuniętych złączy międzykostnych, które powodują ból lub uraz. Ustawianie takie jest bezpieczne i w miarę bezbolesne, pod warunkiem, że robi to profesjonalista. Ja to czynię z zadowalającym efektem. Niejednokrotnie przychodzili do mnie pacjenci praktycznie nie o własnych siłach, a po zabiegach ustawiania kręgosłupa i stymulacji bioder odchodzili bez niczyjej pomocy.
Nie zawsze schorzenie, które dokucza człowiekowi, nadaje się do zabiegu chirurgicznego. Czasami wystarczy tylko wykonać odpowiedni ucisk danej części kręgosłupa lub stawu i można uzyskać zadawalające efekty. Wystarczy czasami nastawić wpadnięty dysk lub kręg i można obyć się bez operacji. Nadmieniam, może odbyć się bez operacji, gdyż są schorzenia, których żadnymi manipulacjami nie da się naprawić, wówczas trzeba odwołać się do ostatecznych środków chirurgicznych.
 
Masaż receptorologiczny głowy, twarzy i całego ciała
Ma za zadanie udrożnienie receptorów zablokowanych w całym ciele, udrożnienie przepływu energii, zlikwidowanie dolegliwości bólowej i stymulację organów dotkniętych inną dolegliwością chorobową, znajdujących się nie tylko w sferze zewnętrznej, ale i wewnętrznej. Np. uruchamiając układ limfatyczny podczas masażu receptorów i układu limfatycznego udrażniamy cały organizm, udrażniamy komórki limfatyczne, których zadaniem jest walka z bakteriami. Układ ten nie posiada własnego obiegu, a współpracuje z układem mięśniowym.
 
Akupresura stóp i dłoni
Wywodzi się z tradycji akupunktury, a polega na uciskaniu za pomocą palców receptorów znajdujących się w stopach i dłoniach. Umożliwia w ten sposób dotarcie przez unerwienie do całego organizmu i uwolnienie przepływu energii w ciele, gdyż stopa jest tak samo ważna jak serce. Stopa czy dłoń odzwierciedlają cały układ ciała fizycznego.
W zasadzie nie przywiązujemy uwagi do stóp, a one, mimo że dźwigają nasze ciało, są bardzo ważne dla zdrowia. Stopa posiada receptory przeciwstawne w dłoniach. Jeżeli z jakiejś przyczyny jest niemożliwe dotrzeć do receptorów stopy, możemy to uczynić w receptorach przeciwstawnych rąk i odwrotnie.
Za pomocą akupresury stóp i receptorologii możemy wyeliminować około 360 chorób. Na całym ciele fizycznym człowieka znajduje się około 15.000 receptorów. Stymulując je możemy w wielu wypadkach zaradzić na to samo schorzenie. Jeżeli nie jest możliwe dotarcie do danego receptora w miejscu chorym, zastępujemy go odpowiednim receptorem w innym miejscu. Toteż jest możliwe, żeby dotrzeć do receptorów danej schorowanej części organu z różnych miejsc.              Chorobę można zneutralizować i zlokalizować bezbłędnie, toteż masując zapomniane przez ludzkość stopy możemy wyeliminować choroby i przyczynić się nie tylko do poprawy stanu zdrowia, ale i do wyeliminowania dolegliwości chorobowych. Łącząc przy tym odpowiednie zioła w odpowiednich proporcjach i dawkach możemy uniknąć toksyn farmaceutycznych, a stan zdrowia na pewno będzie zadowalający.
 
Biomasaż
To masaż bioenergoterapeutyczny, podczas którego pacjent masowany jest delikatnym "pocieraniem" energii w odpowiednich kierunkach poczynając od głowy po stopy. Jest to wyrównanie pola aurycznego w pierwszym poziomie aury człowieka. Terapeuta przesyła energię wypychając blokady energetyczne w ciele fizycznym, które są przyczyną choroby. Do biomasażu pacjent nie musi się rozbierać.
 

Masaż energetyczny TAO  SHU SHIDE

                   Nowość – masaż TAO na rynku europejskim
 Wzorując się na technikach dalekiego wschodu i praktykach chińskich, masaż energetyczny TAO tworzy harmonię w organizmie człowieka. TAO to droga a SHU SHIDE to anielski dotyk . Połączenie dotyku z energią wyzwala spokój i odprężenie organizmu. Odpowiedni układ  łączenia energii w układzie energetycznym pola aurycznego usuwa blokady znajdujące się w ciele fizycznym i otwiera kanały energetyczne. Ustawia polaryzację i harmonizuje Yin i Yang.
Zablokowanie kanałów energetycznych w ciele fizycznym człowieka może być przyczyną:
 
 • Depresji ,bólu głowy, zmęczenia i stresu
 • Złego samopoczucia i bezsenności
 • Bolesnych skurczów mięśni  i rwy kulszowej
 • Bezpłodności i chorób kobiecych
 • Zaburzeń układu odpornościowego

Chiński masaż TAO uwalnia depresję ,nerwicę , psychiczne napięcia mięśni, migreny i stresy. Otwiera kanały energetyczne siły witalnej .

 •  Znajomość anatomii człowieka umożliwi poznanie masażu TAO  SHU SHIDE. Układ energetyczny tego masażu pozwoli wyeliminować zaburzenia w  układach:
 •  Krwionośnych – naczyniowych
 • Nerwowych
 • Immunologicznych – limfatycznych
 • Narządach rodnych

Specjalizując się w energoterapii i łącząc masaż TAO możemy uzdrawiać fantomowo co pomoże uzdrowić wiele chorób. 

Masaż TAO SHU SHIDE jest bezpieczny i przyjemny stosować go można wszystkim niezależnie od wieku i płci.

 
Masaż aromaterapeutyczny
Do masażu, kąpieli i inhalacji aromaterapeutycznych używamy odpowiednich olejków zapachowych, w skład których wchodzi wyciąg z ziół, kwiatów, drzew, z tym że w różnych dawkach na różne dolegliwości chorobowe. Aromaterapia, tak jak same zioła, przynosi ulgę w bólach, likwiduje schorzenia i na pewno nie może zaszkodzić, gdyż działa na powonienie oraz na skórę. Przed działaniem olejków i aromatów są osłonięte wszystkie wewnętrzne części ciała. Podczas stosowania masażu aromaterapeutycznego lekko wcieramy zmieszane w odpowiednich dawkach olejki aromatyczne, które są rozprowadzane po skórze pacjenta (np., awokado, jojoba z mikroelementami bursztynu itp.). Olejki aromatyczne możemy używać do inhalacji albo podczas kąpieli dodawać je w odpowiedniej ilości do wody.
 
Świecowanie i konchowanie  uszu
Polega na bezbolesnym i bardzo przyjemnym czyszczeniu uszu i zatok. Jest to metoda oparta na praktykach medycznych amerykańskich Indian Hoppi. Daje skuteczne rezultaty leczenia i oczyszczania uszu i zatok.
Pewną formą świecowania jest konchowanie uszu. Często daje głębsze efekty uzdrawiające.
 
Zastosowanie :
 • - delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny,
 • - przy podrażnieniu uszu i zatok,
 • - uspakaja w przypadkach drażliwości lub stresów,
 • - usuwa szmery w uszach i dzwonienie,
 • - energetycznie ożywia w przypadkach osłabienia słyszalności,
 • - reguluje ciśnienie przy bólach głowy, migrenach i zapaleniach zatok, oraz nieżycie nosa,
 • -udrażnia zakłócenia krążenia w uchu,
 • - lokalnie aktywizuje limfę i procesy metaboliczne,
 • - stymuluje i uaktywnia energię, cyrkuluje prądy energetyczne.
Zabieg świecowania jest bezpieczny dla pacjenta. Działa jako terapia relaksująco - rozluźniająca. W celu zapewnienia właściwego procesu leczniczego zaleca się wykonanie trzech zabiegów.
 
Naświetlanie kolorami
Energoterapię często łączę z uzdrawianiem kolorami – chromoterapią.
Naświetlanie odpowiednimi kolorami w zależności od choroby daje zadawalające efekty i prowadzi do całkowitego wyleczenia stanów chorobowych pod warunkiem, że robi to profesjonalista znający przyczynę choroby i zasady działania kolorów na dane schorzenie i potrafi określić   dawki. 10 kolorów ma zadanie wyeliminowania choroby. Do chromoterpii przydatna jest odpowiednia kabina pomagająca w naświetlaniu kolorami.
Leczenie chromoterapią jest długie, mozolne, ale też bezpieczne i skuteczne. Wydawałoby się, iż naświetlanie ciała fizycznego kolorami to kompletna bzdura. Ale zastanówmy się nad tym, co znajduje się w ciele fizycznym człowieka. Otóż to 70% wody, a 30 % innych składników. Człowiek to jedna świetlista choinka, tęcza kolorów. Gdy nastąpi zaburzenie kolorowych energii w organizmie, człowiek choruje. Każdy czakram, każdy organ wewnętrzny, każda część ciała, połączone są z kolorami. Jeśli dany organ emituje innym kolor niż powinien, człowiek wówczas choruje.
Czasami wystarczy usunąć z chorego miejsca niepotrzebny kolor i zastąpić go właściwym, a wówczas nastąpi poprawa zdrowia lub nawet wyleczenie. W wyniku uporządkowania energii i dostarczenia właściwego koloru w ciele fizycznym zacznie się zwalczanie dolegliwości chorobowych i nastąpi samowylecznie organizmu.
Chromoterapią bardzo skutecznie i bezbłędnie może zająć się osoba, u której rozwinięte jest jasnowidzenie, która widzi, jaki kolor w danej chwili znajduje się w ciele fizycznym, czy jest on prawidłowy i jakim należy go zastąpić, aby zainicjować proces uzdrawiania i samoleczenia. Ja to czynię profesjonalnie, w związku z czym na pewno nie popełnię żadnego błędu.
 
W mojej wieloletniej praktyce związanej z medycyną niekonwencjonalną zajmuję się Reiki (jako Wielki Mistrz), metodą Chrystusową (jako Mistrz Uzdrowiciel), masażem, akupresurą, receptorologią, bioenergoterapią, regresywne uzdrawianie (uzdrawianie przeszłości), radiestezją i egzorcyzmami. Łącząc wszystkie metody w zależności od stanu chorobowego jestem w stanie pomóc tym, którzy się do mnie zwrócą o pomoc i podczas terapii będą współpracować.
Wszystkie metody tu opisane są bezpieczne i żadna z nich nie może zaszkodzić. Po zastosowaniu odpowiedniej kuracji uzdrawiającej preferuję również ćwiczenia rehabilitacyjne. Jestem otwarty na współpracę medycyny konwencjonalnej.

©2005 Zbyszek Ulatowski · wykonanie strony: enedue.com